متقاضی ملک

نام

لطفا نام خود را واردنمایید

موبایل

لطفا موبایل خود را واردنمایید

نوع ملک

شهر

محله

قیمت از

تا

متراژ از

تا

توضیحات

captcha

نام

لطفا نام خود را واردنمایید

موبایل

لطفا موبایل خود را واردنمایید

نوع ملک

شهر

محله

رهن از

تا

اجاره از

تا

متراژ از

تا

توضیحات

captcha

مالک

نام

لطفا نام خود را واردنمایید

موبایل

لطفا موبایل خود را واردنمایید

نوع ملک

شهر

محله

قیمت

متراژ

توضیحات

captcha

نام

لطفا نام خود را واردنمایید

موبایل

لطفا موبایل خود را واردنمایید

نوع ملک

شهر

محله

رهن

اجاره

متراژ

توضیحات

captcha

پروژه های شهرک چیتگر (ارتش)

آخرین بروز رسانی: 1402/9/4

پیش خرید ملک در شهرک چیتگر

پیش خرید ملک در شهرک چیتگر (ارتش):

آیا به منطقه 22 تهران یا بهتر است بگوییم شهرک چیتگر، سر زده‌اید! حتماً به هنگام رویارویی با این شهرک ابتدایی‌ترین چیزی که نگاه و توجه شما را به خود جلب نموده است، برج‌هایی بلندبالا و سر به فلک کشیده بوده که چون نگینی در شهر تهران خودنمایی می‌کند. هم‌اکنون چه چیزی به ذهن شما خطور کرده است؟ آیا شما هم به موضوع پیش خرید ملک در شهرک چیتگر فکر کرده‌اید؟

ابتدا و پیش از بررسی این موضوع بایستی بدانید که حدوداً نود درصد از برج‌هایی که در این منطقه و دورواطراف آن به چَشم می‌خورد تعاونی‌ساز است و به یکی از شیوه‌هایی که در قسمت ذیل می‌گوییم ساخته و به اعضاء تسلیم گردیده است.

پیش خرید ملک در شهرک چیتگر و شهر بزرگ تهران!

ما در این نوشتار از خود به گونه‌ای مفید و مؤثر شیوهٔ خرید واحدهای درحال ساخت و یا پیش خرید واحد در منطقه چیتگر را بررسی می‌نماییم؛

پیش فروش آپارتمان در منطقه بیست‌ودو به سه دسته ذیل قسم‌بندی می‌شود و شما می‌توانید با توجه به مقدار سرمایه و شرایط خود بدین پروژه‌ها به صورتِ عاقلانه و منطقی وارد شوید.

ü    خرید به صورت سهام.

ü    خرید به صورت امتیاز.

ü    خرید برج‌هایی شخصی‌ساز.

خرید به صورت سهام

تعدادی از برج‌هایی که در منطقه بیست‌ودو در حالِ ساخت و پیش‌ فروش است به صورتِ سهام بوده و یا به صورت متری واگذار می‌گردد. علّت این نوع شیوه عرضه در این مسئله خلاصه می‌شود که بعضی از تعاونی‌ها با استناد به تعداد بسیار اعضاء و از آن سوی که تمامی آن‌ها خود را نمی‌توانند در پروژه جای بدهند، پروژه را به صورت متری واگذار می‌کند. بنابراین هر عضو می‌تواند با توجه به سیاستِ پروژه اقدام به پیش خرید ملک در شهرک چیتگر یا سرمایه‌گذاری در چند متر از یک واحد کند.

این قبیل از خرید سهام پیش فروش در منطقه چیتگر مختص افرادی است که توانایی مالی چندانی ندارند و یا قصد سرمایه‌گذاری با مبلغی کم دارند‌. آن‌ها می‌توانند از این طریق نسبت به میزان سرمایه‌گذاری خود از ارزش افزوده پروژه بهره‌مند شوند.

شما در این حالت می‌توانید میزانی سهام پیش فروش چیتگر تهیه بنمایید و تا به هنگام اتمام پروژه زمان دارید میزان سهام خود را به حدنصاب معین گردیده رسانید تا بتوانید یک واحد دریافت کنید.

البته آن دست از افرادی که سهام پیش فروش چیتگر خود را نتوانستند به متراژ مدّنظر رسانند می‌توانند به قیمت همان لحظه آن را بفروشند و یا با سایر اعضای پروژه که آن‌ها هم نتوانسته‌اند سهام خود را به حد موردنظر رسانند، سهام‌ها را جمع نموده و واحد آپارتمانی را به صورت شریکی بخرند.

پیش خرید ملک در شهرک چیتگر به صورت امتیاز

به همان شکل که در قسمتِ فوقانی متن بدین موضوع اشاره نمودیم حدوداً نود درصد از برج‌های درحال ساخت و ساز از نوع تعاونی‌ ساز هستند. شما جهتِ خرید و سرمایه‌گذاری در این قبیل از پروژه‌ها بایستی یک عضویت و یا امتیاز یک شخص که عضو پروژه موردنظر شماست را خریداری نمایید. این‌گونه جایگزین آن شخص در پروژه خواهید شد!

پروژه‌هایی که تعاونی ساز هستند دارای شرایط مشخص و از پیش تعیین شده‌ای می‌باشند. مقدار نقدینگی خریداران این پروژه‌ها نیز بستگی به پیش‌روی فیزیکی کار، متراژ واحد ساختمان، و... دارد.

جالب است بدانید که در پروژه تعاونی ساز پیش فروش واحد آپارتمانی در چیتگر شما یک امتیاز را خریداری خواهید کرد. در این امتیاز متراژ واحد و پلان جانمایی آن کاملاً مشخص خواهد بود. ولی طبقه واحد معین نگردیده و بنابر پرداختی اقساط و خوش حسابی اعضاء معین می‌شود‌.

چون‌که تعاونی مسکن‌ها هیچ سودی از اعضاء دریافت نمی‌کنند، قیمت ساخت و ساز به حالت علی‌الحساب است. اغلب هم چون این تعاونی‌ها برای خدمه و پرسنل خود فعالیت می‌کنند تعهدی از منظر زمانِ تسلیم به خریداران پروژه نمی‌دهند.

خرید برج‌هایی شخصی‌ساز

چندی است که شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خصوصی اقدام به ساخت پروژه و طرح‌هایی با کیفیت بیشتر نسبت به تعاونی‌ها در منطقه چیتگر نموده‌اند. گاهی اوقات هم اقدام به پیش فروش واحدهای خود می‌نمایند. بنابراین شما می‌توانید این‌گونه در راستای پیش خرید ملک در شهرک چیتگر اقدام کنید!

در این قبیل از پروژه‌های پیش فروش منطقه بیست‌ودو شما خریدی به مراتب سهل‌تر و البته شرایط بهتری را تجربه خواهید کرد. چرا که در برج‌هایی شخصی‌ساز طبقه و واحد معین را خریداری می‌کنید‌. همچنین برج‌هایی که شخصی‌ساز هستند دارای امکانات بیشتر، مواد اوّلیه بهتر و طراحی شکیل‌تری هستند. البته قیمت بالاتری هم دارند!

در این قبیل از پروژه‌ها شما می‌توانید به صورت مستقیم از فرد و یا شرکتِ سازنده واحد موردنظر خود را خریداری کنید. شما پرداختی به عنوان امتیاز نداشته و اغلب شرایط پرداخت پروژه‌ها بستگی به پیش‌روی فیزیکی دارد. شما می‌توانید در پروژه‌های شخصی‌ساز شاهد امکانات بیشتری همانند؛ استخر، سونا، جکوزی، لابی، سالن بیلیارد، باشگاه ورزشی، کافی‌شاپ و... باشید.

در این نوع از پروژه‌ها پرداختی متناسب با پیشرفت کار خواهد بود و سازنده متعهد به تسلیم پروژه در مؤعد توافق شده است و تعهد جریمه دیرکرد تحویل پروژه همچنین ضرر و زیان درون معاهده ذکر می‌شود. علاوه بر تمامی این‌ها سازندگان شخصی بابت سند تک برگ واحد هم وجهی از ارزش واحد غالباً پنج الی ده درصد را نگاه می‌دارند.

شما که خریدار باشید می‌دانید از کدام واحد و در چه طبقه‌ای خریداری کرده‌اید و قیمت بدون افزایش و به صورت قطعی است. واحد در پیش خرید ملک در شهرک چیتگر از نوع شخصی‌ساز بایستی همراه با متعلقات به شما تحویل داده شود.

شرایط پیش پرداخت فروش آپارتمان در منطقه بیست‌ودو

جهتِ پیش خرید ملک در شهرک چیتگر، پرداختی‌ها با توجه به پیش‌روی پروژه است. حال آن‌که سازنده متعهد به تحویل پروژه در مؤعد مقرر در قرارداد می‌شود و در صورت عدم تحویل جریمه دیرکرد از جانبِ سازنده پرداخت خواهد شد. در پایان با توجه به موقعیت مکانی، کیفیتِ ساخت آپارتمان، ویو و چَشم انداز ارزش افزوده‌ای بالغ بر چهل الی شصت درصد نصیب خریداران و سرمایه‌گذاران می‌گردد.

خرید آپارتمان در منطقه چیتگر

اگر که برای زندگی علاوه بر آب و هوایی معتدل و دلنشین به دنبالهٔ یک خانه در تهران هستید که قیمت مناسبی داشته باشد، پیشنهاد ما خرید آپارتمان در منطقه بیست‌ودو می‌باشد‌. زیرا به دلیل داشتن قدمت بالا، قیمت آپارتمان در این منطقه بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

مشهورترین محله در منطقه بیست‌ودو محله چیتگر است که به دلیل وجودِ جاذبه‌های گردشگری و تماشایی، همچنین نوعِ ساخت و ساز برج‌ها و نورپردازی حاکم برروی آن‌ها، نظر افراد بسیاری را به خرید آپارتمان در این منطقه جذب نموده است‌. از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توانیم جهتِ پیش خرید واحد در منطقه بیست‌ودو نام ببریم عبارت‌اند از؛ دسترسی راحت برج‌ها به ایستگاه مترو، آب و هوایی دلنشین، جمعیت پایین، بافت نوساز آپارتمان‌ها، دوری از سَروصدا و... ! بنابراین پیش خرید ملک در شهرک چیتگر می‌تواند سرمایه‌گذاری بسیار هوشمندانه‌ای باشد.

پیش فروش آپارتمان در منطقه بیست‌ودو

آیا می‌دانید پیش فروش آپارتمان در این منطقه دارای چه ضوابط و مقرراتی است؟ ریسک‌ها و مزیت‌های پیش خرید آپارتمان در منطقه چیتگر چیست؟ ما در طول این مطلب از خود در آسمان فوم تلاش نمودیم به سؤالات بسیار مهمی که به دفعات متعدد از ما پرسیده می‌شود پاسخ بدهیم. البته شاید که بتوانیم اینچنین بیان داریم پیش فروش آپارتمان در منطقه بیست‌ودو تهران از تمامی مناطق دیگر تهران رونق بیشتری دارد.

پیش فروش آپارتمان تعاونی ساز در محله چیتگر

همانطور که گفتیم اکثر آپارتمان‌های ساخته شده در منطقه بیست‌ودو تهران به صورت تعاونی ساز است. تعاونی‌ها به دلیل شرایط واگذاری آن‌ها و اعضایی که غالباً پیش از اتمام پروژه اقدام به فروش سهام می‌کنند، پروژه‌های بسیاری دارند. این پروژه‌ها است که پیش از به پایان رسیدن فروخته می‌شود که علی‌رغم آن‌که واگذاری آن‌ها براساس قوانین پیش فروش نیست لذا به عنوان پیش فروش شناخته می‌شود.

در واقع پیش خرید ملک در شهرک چیتگر تهران به دو دسته پیش فروش واگذاری سهام تعاونی‌ها و پیش فروش شخصی‌ساز قسم‌بندی می‌شود.

دسته ابتدایی یعنی واگذاری امتیاز تعاونی‌ها! حال پیش فروش شخصی‌ساز موضوعی می‌باشد که طی چند سالِ گذشته در منطقه چیتگر و با فعالیت سازندگان انبوه ساز و برج‌ سازان فعال نیز شرکت‌هایی که به صورت خصوصی در منطقه بیست‌ودو حضور داشته‌اند به تدریج رونق یافته‌ است. حال در گذشته به دلیل اختلافِ بسیار قیمت آپارتمان میان برج‌های شخصی‌ساز و تعاونی‌ها و از آن سوی که منطقه بیست‌ودو تهران پتانسیل فروش آپارتمان‌هایی با قیمت بالا را نداشت، اُفول یافت.

از سویی دِگر به دلیل توانایی و مهارت تعاونی‌ها در خرید زمین‌هایی با قیمت مناسب و هزینهٔ ساخت پایین‌تر نسبت به شخصی‌سازها امکان رقابت میان این دو «تعاونی‌ساز و شخصی‌ساز» وجود نداشت. سازندگان خصوصی دیگر تمایلی به ساخت آپارتمان در این منطقه از خود نشان ندادند.

ولی هم‌اکنون با رونق محله چیتگر و راه‌اندازی دریاچه خلیج فارس و رشدِ بسیار قیمتِ آپارتمان و زمین در این منطقه کم‌کم پای سازندگان خصوصی بدین منطقه باز شد. نهایتاً وجود برج‌هایی با کیفیت شخصی منجر به رشد کیفیت تعاونی‌سازها شد.

پیش فروش آپارتمان‌های شخصی‌ساز

هم‌زمان با ساخت و ساز برج‌هایی شخصی‌ساز با کیفیت بالا در منطقه بیست‌ودو چون؛ برج سفید و پارلمان این منطقه رونق و آبادانی بسیاری را تجربه کرد.

پیش خرید ملک در شهرک چیتگر از نوع شخصی‌ساز مزایای بسیاری نسبت به امتیاز تعاونی‌ها داشت که اختلاف قیمت موجود میان آن‌را جبران می‌داشت. از مهم‌ترین مزایای پروژه‌های شخصی‌ساز منطقه چیتگر می‌توانیم به موارد ذیل اشاره نماییم‌.

·       کیفیت بالا ساختمان و مواد اوّلیه در ساخت.

·       معین بودن طبقه آپارتمان همچنین تیپ واحد.

·       قطعی و لازم‌الاجراء بودن قیــمت آپارتمان‌ها.

·       تحویل بسـیار سریع واحد به خریداران پروژه.

·       تأدیه ضرر و زیان در صورت تأخیر در تحویل.

·       بافت فرهنگ مختلف به دلیل از یک قوم نبودن مالکین.

·  تسلیم سند زودتر نسبت به واحدها و آپارتمان‌های تعاونی‌ساز‌ به دلیل نگاه داشتن وجهی برای سفته و تحویل.

شاید که تنها نقطه ضعف موجود برای پیش فروش آپارتمان‌ها در منطقه بیست‌ودو تهران در پروژه‌های شخصی‌ساز قیمت حدوداً بالاتر این قبیل از پروژه‌ها نسبت به نوعِ تعاونی‌ساز‌ باشد. البته این مسئله نیز به دلیلِ علی‌الحساب بودن معاهده ساخت تعاونی‌ها و وجودِ امکان افزایش آن در آتی اغلب در پایان شکلی متعادل‌تر و بالانس یافته‌تر به خود می‌گیرد.

توجه داشته باشید که هدفِ ما از نگارش این مطلب از خود سوق دادن شما به خرید واحد از پروژه‌های شخصی‌ساز نیست! ما تنها می‌خواهیم اطلاعات و دانسته‌های شما را در این زمینه افزایش بدهیم.

پیش فروش کنندگان برج‌های این منطقه!

سازندگان دولتی تعاونی‌ها و ارگان‌ها در راستای ساخت و ساز آپارتمان‌ها در این منطقه اقدام می‌کنند. و امّا چگونه! با توجه به گنجایش بسیار بالای این منطقه تمامی تعاونی مسکن‌ها آغاز به برج‌‌سازی در این منطقه نموده‌اند. ما از جمله مهم‌ترین این تعاونی‌ها را می‌توانیم؛ تعاونی عمران هادی، تعاونی مسکن ستاد کل نیروهای مسلح، تعاونی مسکن بتاجا معرفی کنیم.

این تعاونی‌ها هستند که به کارکنان و پرسنل خود اعلام داشته‌اند که برای واگذاری واحد‌های در حال ساخت و ساز اقدام به عملیات ثبت نام نموده‌اند. اعضاء پس از عضویت در تعاونی مربوطه باید شروع به پرداخت اقساط نموده و نهایتاً واحد خود را تحویل گیرند. این‌گونه می‌‌توانند با پیش خرید ملک در شهرک چیتگر سرمایه‌گذاری پرسودی را تجربه کنند.

پس تنها افرادی که در ارگان‌های نظامی عضویت داشتند می‌توانند در محله چیتگر به صورت پیش خرید صاحب یک خانه شوند.

البته که بسیاری از این افراد بودند به دلایلی چون عدم توانایی در پرداخت اقساط اقدام به فروش امتیاز خود در پروژه مربوطه نمودند.‌ افرادی که هم می‌خواهند بدین پروژه‌ها راه پیدا کنند باید یک امتیاز داشته باشند.

شیوهٔ ساخت و ساز تعاونی‌ها در منطقه بیست‌ودو به چه حالت است؟

این قبیل از تعاونی‌ها با توجه به قیمت مصالح موردنیاز و دیگر هزینه‌های ساخت و ساز، محاسبهٔ قیمت قراردادی خود را با اعضاء به صورت علی‌الحساب انجام می‌دهند. اعضاء هم مؤظف خواهند بود که قیمت را بنابر جداول از پیش تعیین شده پرداخت کنند.

در قراردادهای تعاونی نکات و ضوابط یکسانی تعیین می‌شود که در قسمتِ ذیل به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد؛

·  بنابراین قرارداد ساخت پروژه تعاونی‌ساز به حالتِ علی‌الحساب است و با استناد به تورم و افزایش قیمت‌ها امکان افزایش قیمت ساخت برای اعضاء مهیا خواهد بود.

·  هر نوع خرید و فروش امتیاز پروژه چه به هنگام ساخت و ساز چه پس از تسلیم واحدها فقط در دفتر تعاونی قابلیت انجام دارد.

·  تعاونی‌سازها چون‌که با پول پرداختی افراد پروژه را از پیش می‌برند پس در پیش‌‌بینی زمان تسلیم واحد هیچ‌گونه جریمه دیرکرد را پرداخت نمی‌کنند.

·  در این نوع از پروژه‌ها طبقه و واحد هیچ‌یک از اعضاء تعاونی‌ها معین نیست و انتخاب واحد پروژه با استناد به واریزی‌ها و خوش حسابی از جانبِ اعضاء در مراحل پایانی انجام می‌شود.

·       و نکاتی بَسی بیشتر درباره پیش خرید ملک در شهرک چیتگر...!

صحبت آخر

ما در این مطلب از خود سه شیوهٔ پیش خرید ملک در شهرک چیتگر را بررسی کردیم. هر سه مورد را به اختصار توضیح داده و طریقهٔ آن‌ها را بیان داشتیم. همانطور که گفتیم هدف ما از نگارش این مطلب تشویق و ترغیب شما به خرید ملک از تعاونی ساز‌ یا شخصی‌ساز و بنابر تهیه امتیاز نبوده! تنها ما سعی کردیم به اطلاعات شما در این زمینه بی‌افزاییم. 


افتخار همکاری با تعاونی های معتبر

x